Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cornelie Brown Xantusia

3. 9. 2009

 

 

 

dsc_39470757.jpg

 

 

Narodila se 01.06.2003 v Příbramy u Verneřic okr. Děčín. Byl to ustrašený, bílý plyšák, který byl jednoho dne můj. Dnes to je vcelku vychovaná dáma plemene čínský chocholatý pes. Do tří let jí nedělalo problémy zlikvidovat vybavení bytu. Také mi dlouho trvalo než mi došlo, že to asi nebude "gaučák" a musím jí nějak zaměstnat. Jezdíme spolu (dnes už ne tak často) ke koním a na statku máme i ovce. Jedno léto jsme občas zašly se známou na pastvu a Cornel nedělalo problém sehnat celé stádo cca 1200 ovcí a koz a zahnat je domů. Nevím, kde se to v ní vzalo. Nikdo jí to nikdy neučil a neukazoval, ale děsně jí to bavilo.

Na dovolené jezdíme jedině spolu a výlety o 20 - 30 km nám nedělají problémy. Proto jsme začaly i s dogtrekkingem. V roce 2009 jsme začaly s agilitěním. Myslela jsem, že jí to nebude bavit a jí to hrozně chytlo. V roce 2011 jsme si vyběhaly na MRČR ČCHP a PENA krásné druhé místo v kategorii MA.

Dnes Cornelka běhá už jen pro radost a žádné velké závodění - začala mít problémy s houpačkou a díky tomu pak i s kladinou a já už jí v devíti letech nechci někde na něčem lámat, že to musí běhat. Začaly jsme se stopováním a tam jde také o žrádlo, takže se Cornelka jako správný a žravý naháč na tuto práci i těší .

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář